loader

Dlaczego video marketing jest konieczny? 19 maja 2021

Dlaczego video marketing jest konieczny?

Istnieje wiele form marketingu – od tradycyjnych banerów reklamowych aż do całych wystaw i imprez odbywających się na wielkich halach pokazowych. Firmy będące częścią tej branży potrafią dla swych Klientów stworzyć kreatywne kampanie, które angażują niekiedy wszystkie zmysły potencjalnych odbiorców. Nie inaczej jest z video marketingiem, którego przygotowanie potrafi zająć niekiedy całe miesiące. Czy warto poświęcić ten czas dla paru filmików na Youtube czy innym portalu społecznościowym?

Dlaczego video marketing jest konieczny?

Krótka odpowiedź brzmi: jak najbardziej! Video marketing jest dzisiaj jedną z najpopularniejszych form reklamy, z której korzystają wszystkie największe firmy, zarówno te na rynku polskim, jak i zagranicznym. By zrozumieć dlaczego tak jest, warto jest zacząć od pozornie błahego faktu, iż filmik posiada zarówno obraz, jak i dźwięk. Jest to połączenie, które natychmiast angażuje odbiorcę, przyciągając go na dłużej. Pozwala to również na wykorzystanie dwóch kanałów przy tworzeniu contentu reklamowego, co pozwala na wykazanie się większą kreatywnością przez twórcę klipu.

Warto pamiętać, iż coraz więcej osób przegląda społecznościowe portale oraz inne popularne strony na swoich telefonach czy tabletach. To właśnie wtedy filmiki królują – gdy przeglądamy, co nowego na facebooku, video ma o wiele większą szansę na przyciągnięcie naszej uwagi, niż długi post z załączonym obrazkiem.

Video marketing trafia też tam, gdzie trafić powinien, czyli prosto w emocje potencjalnego odbiorcy. Pokazując narracyjną historię, która dodatkowo okraszona jest znanym i lubianym utworem, wyzwalamy w naszym widzu pewną gamę odpowiedzi emocjonalnych, które zostaną z nami na długi czas. Idealnym przykładem tego może być reklama napoju Coca-Cola, która wyświetlana jest na święta. Wiele osób słysząc piosenkę w niej zamieszczoną od razu kojarzy czerwoną ciężarówkę, która w okresie świątecznym rozwozi słodki produkt, przywołując emocje atmosfery rodzinnego stołu – tak właśnie na widza działa video marketing.

0