loader

Preprodukcja

Preprodukcja

Zanim przystąpimy do realizacji zlecenia, opracowujemy wraz z klientem wszystkie szczegóły produkcji. Odpowiednie rozplanowanie działań pozwoli na sprawną realizację zgodnie z założeniami. Od tego etapu wszystko się zaczyna i bez niego trudno stworzyć film spełniający oczekiwania zarówno klienta, jak i rynku. Dlatego przy opracowywaniu scenariusza uwzględniamy takie czynniki jak grupa docelowa, a także cel produkcji (szkoleniowe, reklamowe, korporacyjne i inne). To okres szczególnej współpracy z klientem i wymagający zaangażowania po obu stronach. Jesteśmy otwarci na potrzeby, pomysły i sugestie. Staramy się zrozumieć klienta, by móc jak najdokładniej zwizualizować jego pomysły.

Preprodukcja obejmuje takie działania jak:
  • określenie celu produkcji (reklama, poprawa wizerunku, materiały szkoleniowe, relacja z eventu)
  • określenie grupy docelowej (pozwoli to na dopasowanie przekazu pod kątem formy, języka, itp.)
  • określenie medium, za pomocą którego produkcja będzie rozpowszechniana
  • ustalenie budżetu
  • tworzenie zarysu fabuły i scenariusza
  • opracowanie harmonogramu działań.

Z tak przygotowanym planem kręcenie produkcji jest jeszcze większą przyjemnością. Dzięki działaniom przygotowawczym klient może mieć pewność, że wszystkie jego życzenia i oczekiwania zostaną uwzględnione. Znacznie wpłynie to również na szybkość realizacji produkcji bez opóźnień – odpowiednio opracowany harmonogram określi terminy poszczególnych etapów i pozwoli zminimalizować ryzyko ewentualnych błędów czy nieprawidłowości, które mogłyby wpłynąć na wydłużenie prac. Jasne określenie celów oraz terminów pomoże określić priorytety i usprawni ich realizację. To także doskonałe zabezpieczenie przed niespodziewanymi wydatkami i przekroczeniem budżetu – kosztorys pozwala na określenie wydatków jeszcze przed przystąpieniem do produkcji.

Dopiero po ustaleniu z klientem wszystkich szczegółów i akceptacji projektu wchodzimy do studia (bądź też do innego miejsca – wg indywidualnych ustaleń) i rozpoczynamy produkcję zgodnie ze wspólnie opracowanymi wytycznymi.