loader

Opracowanie szczegółowego scenariusza animacji

Opracowanie szczegółowego scenariusza animacji

Dobrą kreację animacji wyróżnia perfekcyjne rozplanowanie procesu jej tworzenia. Preprodukcja stanowi etap najważniejszy, ponieważ od dokonanych podczas niego postanowień, zależy cała realizacja. Dlatego ekipa Sova Studio w Poznaniu poświęca temu procesowi szczególną uwagę. Dbamy o to, by każda z naszych realizacji była dopracowana w każdym, nawet najmniejszym szczególe.

Po przygotowaniu koncepcji we współpracy z klientem oraz zgromadzeniu materiałów, przystępujemy do trzeciego etapu prac nad animacją, tj. opracowania szczegółowego scenariusza + storyboard.

O co chodzi w tym etapie?

Tutaj możemy dać upust wyobraźni i zwizualizować nasze pomysły. Tworzymy ciekawą historię, która nie tylko odpowiada oczekiwaniom klienta, ale też przyciągnie uwagę odbiorców. Planujemy każdy aspekt i szczegółowo rozpisujemy scenariusz animacji. Jednak scenariusz to nie wszystko!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że niektóre pomysły wydają się niesamowicie atrakcyjne, a w trakcie realizacji okazuje się, że jednak nie o to chodziło albo że można było zrobić to nieco inaczej. Dlatego zanim przystąpimy do produkcji chcemy mieć pewność, że animacja w 100% spełni oczekiwania klienta, jak i będzie zgodna z naszą koncepcją. W tym celu wykorzystujemy storyboard.

Dlaczego tak ważny jest storyboard animacji?

Na tym etapie niejako wcielamy w życie to, co wcześniej wymyśliliśmy i szczegółowo opisaliśmy w scenariuszu. Dzięki temu zarówno my, jak i klienci mamy pogląd na realizację i możemy wprowadzić ewentualne zmiany. Storyboard animacji składa się ze szkiców i grafik stanowiących odwzorowanie scen zaplanowanych w produkcji. Dzięki temu możemy już na wczesnym etapie zwizualizować klientowi opracowaną koncepcję. Jednak to nie wszystko – storyboard stanowi niesamowite ułatwienie pracy zespołu. Dzięki temu możemy upewnić się, że koncepcja jest spójna, co pozwoli uniknąć niespodzianek na późniejszych etapach prac.

Do każdej animacji odchodzimy indywidualnie. Dlatego każdorazowo dopasowujemy typ storyboardu do danej realizacji.