loader

Gromadzenie materiałów

Gromadzenie materiałów do animacji

Drugim etapem tworzenia animacji jest gromadzenie materiałów. Zanim przystąpimy do produkcji, zbieramy różnego rodzaju materiały, które pasują do opracowanej przez nas i zaakceptowanej przez klienta koncepcji. Są to wszelkiego rodzaju fotografie, broszury, foldery, nagrania wideo i nie tylko.

Materiały od klienta

Zaangażowanie klienta jest kluczowe. Bez tego trudno ruszyć z produkcją i osiągnąć satysfakcjonujący dla obu stron efekt. Dlatego, w zależności od indywidualnego przypadku, będziemy potrzebowali od klienta takich materiałów jak na przykład:

  • logo firmy w formacie wektorowym,
  • foldery, broszury,
  • kolory firmowe,
  • szczegółowe informacje na temat produktów/usług będących przedmiotem animacji,
  • różnego rodzaju materiały związane z firmą oraz produktem/usługą.

Bardzo ważne jest, by dostarczone przez klienta materiały miały odpowiedni format oraz rozdzielczość. Szczegółowe wytyczne przekażemy klientowi po opracowaniu koncepcji i jej akceptacji. W zależności od realizacji mogą być bowiem konieczne inne rodzaje czy też formaty materiałów.

Przygotowanie materiałów przez studio

Oczywiście, nie bazujemy wyłącznie na materiałach firmowych - gromadzimy i tworzymy także własne. To między innymi fotografie, filmy, ilustracje, teksty czy też muzyka. Dopiero wtedy, gdy zgromadzimy niezbędne materiały, przystępujemy do dalszych prac. Rzetelne przygotowanie to podstawa wszystkich działań Sova Studio.

Po co nam tyle materiałów?

Wbrew pozorom, to nie produkcja jest najważniejszym i najtrudniejszym etapem prac nad animacją. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie i zaplanowanie każdego, nawet najmniejszego detalu. Dzięki starannemu zgromadzeniu materiałów mamy pewność, że niczego nie pominiemy i perfekcyjnie przygotujemy się do produkcji. Owszem, wiele materiałów jesteśmy w stanie sami zebrać i przygotować. Bardzo ważne jest jednak również zaangażowanie klienta – dobra animacja jest spójna z identyfikacją wizualną danej firmy. Dlatego tak cenne są dla nas informacje oraz materiały dostarczone bezpośrednio przez klienta.